ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

 

 

DSC_34267 березня 2017 року поляки з Кресів – зі Стрия, Івано-Франківська, Каменця Подільського та Житомира – виступили перед Президентом РП Анджеєм Дудою та його дружиною Агатою Корнхаузер, щоб виразити свою вдячність за їхню підтримку, за пам’ять про своїх земляків і їхню долю та солідарність у теперішні часи. Делегація Житомирської обласної Спілки поляків України випала честь взяти участь в цьому концерті, який проходив у президентському палаці у Варшаві.

Перебування гостей президента тривав два дні. 6 березня вони відвідали музей Національного польського банку. На наступний день відбувся виступ та екскурсія по президентському палацу. Під час концерту був представлений фільм, який підсумував ​​ акції допомоги в Литві та Україні. Потім учасники зустрічі з Президентом показали, як щиро вони зберігають пам’ять про своє коріння: хор Sursum Corda під керівництвом Станіслава Нагурняка з Кам’янця Подільського співали відомі польські пісні, в тому числі «Польські квіти», діти з Стрия оповідали про Козлика Мотолка і ансамбль «Короліски» під керівництвом Ірени Світельської представив польський танець куякяк з обрерком в народних костюмах. Представники поляків зі Сходу мали можливість розповісти про свої проблеми і досягнення. Голова ЖОСПУ Вікторія Лясковська-Щур подякувала за доброту і увагу, яку приділили нам президент та його дружина. В кінці президент Анджей Дуда оповів про ці акції, підкреслюючи важливість таких ініціатив. І таким чином, підсумував він свою промову:

«І коли я сказав в Києві в 2015 році про те власне, що я хотів би, щоб у поляків, що живуть за кордоном, було почуття, що батьківщина пам’ятає про них, про те, що земля, на якій народилися їхні предків, є весь час і їхньою землею, і що Польща усвідомлює, що її сини живуть за кордоном – щоб це завдяки роботі президента зберігалося. Для мене це і є обов’язок президента. Я дуже вдячний вам – всім тим, хто організував цю допомогу, ініціаторам, спонсорам. Велике, величезне від щирого серця дякую вам, і я вдячний, що завдяки діяльності моєї дружини, завдяки моїй роботі, завдяки діяльності міністра Адама Квятковського та Бюро контактів з поляками за кордоном ми можемо в цій великій акції солідарності і будування спільноти взяти участь. Я б хотів, щоб вона тривала, щоб вона розвивалася, і я вірю глибоко, що це так буде».

Нагадаємо, що в 2016 році і на початку 2017 тривали акції з надання допомоги полякам на Сході, які відбулися за підтримки Канцелярії Президента РП. Ідею передачі подарунків запропонував молодий польський студент з Вашингтону, який звернувся в Бюро контактів з поляками за кордоном. Шеф Кабінету Президента РП пан міністр Адам Квятковський підтримав цю ініціативу, адже місією Бюро і Президента є єдність поляків.

Допомога досягла дітей польського походження, які тепер можуть вільно вивчати польську мову і брати участь в різних вокальних ансамблях, танцювальних і театрі, щоб зберегти польську культуру в своїй місцевості. У Житомирі такі подарунки – пазли, розвиваючі ігри, книги – отримали учасники дитячих ансамблів: вокального «Дзвонечки» і танцювального «Короліски». Допомогу також отримали літні люди, деякі з них більше не встають з ліжка. Вони до сих пір пам’ятають про свою польськість, розповідають про ті часи онукам і жителям міста.

Яна Лясковська

 


DSC_3441

DSC_3485
DSC_3490 DSC_3436 DSC_3433