ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

10-11 листопада Житомирська полонія святкувала День незалежності Республіки Польща. Урочистості розпочалися в обласній філармонії, де зібралися голови громадських польських організацій області, дипломатичний корпус Посольства Республіки Польща у Києві, Генерального консульства цієї країни у Вінниці, представники Міністерства Закордонних справ Республіки Польща, Товариства «Вспольнота польська» відділ у Сєдльцах, місцевої влади, римсько-католицького духовенства.

    Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генріх Літвин розповів про історію становлення незалежної Польщі, підкреслив єдність спільної історичної долі України і Польщі. Із святом житомирських поляків вітали заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков, начальник управління культури і туризму Житомирської облдержадміністрації Юрій Градовський.

    Вперше в Житомирській філармонії перед вдячними глядачами виступив оркестр Військово-Повітряних сил Польщі під керівництвом Павла Йокса. Розпочався концерт з виконання Гімну України і Республіки Польща. У виконанні оркестру прозвучали історично-патріотичні твори, військові марші, музика із відомих польських кінофільмів «Чорні хмари», «Володійовський», а також твори популярної світової музики – «Чардаш», «Очі чорні» та хітів латинської музики. Особливою прикрасою святкового дійства було виконання вокальних творів «Пісня про Маршалка» та інших у виконанні солістки Познанської оперети Кароліни Гарлінської- Ференс, яку бурхливими оплесками вітала глядацька зала.

    В рамках візиту до Польського центру (нещодавно відкритого в центрі міста) відбулася зустріч Генріха Літвина з активом Житомирської обласної Спілки поляків України. Високоповажні Гості ознайомилися із здобутками організації та високо оцінили роботу Житомирської обласної Спілки поляків України, яку очолює Вікторія Лясковська-Щур.

    У супроводі Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Кшиштофа Свідерека Г. Літвин поклав квіти до пам’ятника Івану Павлу ІІ, який встановлено великому поляку біля Кафедрального костелу Святої Софії.

    У неділю, 11 листопада, у Житомирському кафедральному соборі Святої Софії звершилася урочиста Служба Божа з нагоди національного свята поляків, яку відслужив єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви Віталій Скомаровський. По завершенню Служби у переповненому храмі виступили відомі на Житомирщині аматорські колективи: Заслужений колектив польської культури Польський зразковий дитячий вокальний ансамбль «Дзвонечки» і Заслужений колектив польської культури народного польського вокального ансамблю «Поліські соколи».

    Олександр Пивоварський

DSC_9512 DSC_9517 DSC_9534 DSC_9538 DSC_9556 DSC_9579 DSC_9603 DSC_9621 DSC_9659 DSC_9678