ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

   19 листопада у кафедральному костьолі Св. Софії відбулася урочиста Служба Божа, присвячена 80-літньому ювілею єпископа Києво-Житомирської дієцезії Яна Пурвінського.

   Ян Пурвінський народився 19.11.1934р. в с. Дольна Ілукстського повіту Пілскалнської волості (Латвія). В 1961 році закінчив Ризьку Вищу Духовну семінарію Римсько-католицької Церкви.

   У 1977 р. призначений адміністратором Житомирського кафедрального собору Святої Софії, з 1981 року – єпископським вікарієм України і Молдови, з 1991 – дієцезійним єпископом відродженої Житомирської дієцезії, з 1998 р. – єпископом-ординарієм Києво-Житомирської дієцезії Римсько-католицької Церкви.

   За весь час пастирського служіння на Житомирщині за його сприяння було збудовано і відкрито понад 170 нових костьолів, відновлено й повернуто до служіння колишні храми. За складних радянських часів владика завжди шукав порозуміння з органами влади, проявляючи толерантність, християнську любов. Завдяки його витримці, вмінню вести діалог, у Римсько-Католицької Церкви склалися добрі стосунки з іншими християнськими церквами, у релігійному житті Житомира панує мир і злагода.

   За ініціативи Яна Пурвінського в Житомирі розгорнуто широку благодійну діяльність – відкрито їдальню католицької благодійної організації «Карітас-Спес», збудовано дитячий відпочинковий комплекс «Надія» у мальовничому приміському с. Зарічани, де щорічно мають змогу відпочити і оздоровитися діти з малозабезпечених родин. За його сприяння в Житомирі діє притулок святого Йосипа, будинок Марії. В с. Олександрівка Новоград-Волинського району діють табір відпочинку для дітей і будинок для людей похилого віку.

   Одним з особливим напрямків його діяльності є широке духовне сприяння сім’ям. Владика вважає, що міцна сім’я – то і міцна держава.

   1983 року отримав почесне звання особистого капелана Папи Римського Івана Павла ІІ.

   Ян Пурвінський є співзасновником однієї з найбільш вагомих польських громадських організацій України – Житомирської обласної Спілки поляків України та член головного правління Спілки поляків України 1990-1992 років. Саме він виступив організатором по впорядкуванню Польського кладовища в Житомирі. Це кладовище – унікальний пантеон, де спочивають видатні діячі польської культури, які зробили вагомий внесок у культурну спадщину нашого краю. У 1990 році був нагороджений Золотою медаллю Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej (Warszawa 1989.12.28).

   Від голови облдержадміністрації шанованого архієрея привітав т. в. о. заступника голови облдержадміністрації Ярослав Лагута: «Ми всі знаємо та цінуємо Вас як відомого релігійного діяча, мудрого проповідника, душевну і світлу людину, котра взяла на себе відповідальну місію пастирського служіння. У цей урочистий день бажаємо Вам міцного здоров’я, хай будуть щедрими плоди Вашої багатогранної діяльності, а Ваше блаженне слово наповнює людські серця любов’ю, укріплює віру і дарує надію. Адже найціннішим внеском у скарбницю справ Божих є зігріті Вашою добротою людські серця, спасенні душі та благії діла, які гідно оцінені державою і церквою».

   «Саме тому нашому ювіляру Яну Пурвінському ми перш за все бажаємо міцного здоров’я, аби він мав сили ще й надалі нести людям те добро і світло душі, які вже протягом багатьох років випромінює його постать. І його внесок у розвиток духовності Житомирщини є справді неоціненним», – зазначив Ярослав Лагута.

   До того ж, зі своїми побажаннями до Яна Пурвінського звернулися голова обласної ради Віталій Француз, заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський. Теплі слова на адресу ювіляра прозвучали і від Генерального Консула Республіка Польща у Вінниці Кшиштофа Свідерека.

   Пастора житомирських католиків привітали архієпископ-ординарій Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви Петро Мальчук, Голова Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Української Греко-Католицької Церкви Володимир Війтишин, єпископ-ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії Римо-Католицької Церкви Броніслав Бернацький, єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької Церкви Леон Дубравський, єпископ-ординарій Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви Віталій Скомаровський, єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви Мар’ян Бучек, ректор Ворзельської семінарії Ян Сліповронський, голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур. На заході також були присутні ченці і черниці численних римо-католицьких орденів.

Олександр Пивоварський

img_6935_novyy_razmer_0 img_6934_novyy_razmer img_6926_novyy_razmer img_6924_novyy_razmer img_6922_novyy_razmer img_6918_novyy_razmer img_6914_novyy_razmer img_6906_novyy_razmer img_6895_novyy_razmer img_6892_novyy_razmer img_6886_novyy_razmer img_6883_novyy_razmer img_6808_novyy_razmer