ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Сучасна Житомирщина у 19 столітті була центром зародження повстанського руху за незалежність і свободу Польщі, який увійшов в історію як Січневе Повстання 1863 року.
На Житомирському Польському цвинтарі є поховання, які сягають у сиву давнину – тут знаходяться могили учасників Січневого Повстання 1863 року, коли виборювалася державність Польщі – це могили батька Ігнація Падеревського Яна Падеревського, Ксаверія Руцінського, поховання родини Олізарів.
За ініціативи Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, голів Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторії Лясковської Щур,Житомирської обласної громадської молодіжної організації „Асоціація Поляків Житомирщини” Марії Пивоварської 24 січня польська громада Житомира вшанувала пам’ять учасників Січневого постання, відвідавши їх могили і вшанували пам’ять борців за свободу Польщі, запаливши свічки пам’яті.

www.zozpu.org

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.