ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Ви – сіль землі. Ви – світло світу. Екуменічний молебень в соборі святого Олександра

pizap.com14538009015161

Вчора, 25 січня, на завершення Тижня молитов про мир і єдність християн, у прокатедральному соборі святого Олександра в м. Києві спільно молились представники різних конфесій.

Були присутніми представники Римсько-Католицької, Греко-Католицької, УПЦ Київського Патріархату, Вірменської Апостольської та Лютеранської Церков.

IMG 5741

На початку настоятель парафії о. Віталій Безшкурий нагадав, що цьогорічний спільний молебен влаштували християни Латвії і що символами молебню є Святе писання, запалена свічка та хліб і сіль, які були присутні на вівтарі.

IMG 5777Після читання Святого Євангелія від Матея:”Ви сіль землі,  ви – світло світу…” –  слово мав архієпископ Петро Мальчук. У своїй промові владика підкреслив повагу цього моменту, що „Всі християни знаходяться в Церкві Христовій, яка молиться за мир у світі”. „Сьогодні весь світ говорить про мир, – зазначив архієпископ Петро, – але кожен розуміє цей мир по-своєму, і кожен спричиняється до розповсюдження цього миру”.

„З порогу Святої Церкви” дивимось на світ трохи інакше, наголосив владика, нагадавши усім присутнім, що нині переживаємо Рік Божого Милосердя. І підкреслив, що, незважаючи на все, що діється в світі – тут є „фонтан” Милосердя Божого. „Ідіть до всіх, хто переживає голод, – закликав владика Мальчук, – і давайте задарма, без грошей – кому скільки потрібно! Оце і є  Боже Милосердя!” Говорив владика також про усвідомлення власних гріхів, про необхідність поглянути на себе критично, навіть знаючи, що Бог є милосердним, і що зустріч із ним – буде доброю. IMG 5714„Берімо це милосердя тут, проходімо через ці Двері Милосердя тут, – закликав архієпископ, – і несімо його в світ. Розповсюджуймо, проповідуймо його, бо світ стогне. Реве та стогне людина під тягарем своїх гріхів, і не знає, куди піти і де звільнитись!”. А звільнення приносить віра, і ми, завдяки Божій Благодаті – здатні так жити і вчити інших – приводити їх до Церкви, наголосив промовець.

А зараз, на завершення тижня екуменічної молитви, підкреслив, що мусимо надалі спільними зусиллями молитись про мир, який є „плодом діла справедливості”.

IMG 5754Блаженнійший Святослав – архієпископ Києво-Галицький ще раз озвучив запитання, яке чули у Євангелії: „Якщо сіль звітріє – чим її солоною зробити?”. „Сьогодні просимо єдності між християнами, якої бракує, – зазначив владика Шевчук. – Сіль вітріє, сила християнського свідоцтва слабне, перешкоди для проголошення Божого Слова в світі повстають саме через те, що християни розділені”. І саме цей поділ блаженнійший Святослав називає причиною „звітріння солі” – такий поділ робить нас „звітрілими”. А щоби звітріла сіль знову віднайшла свою солоність – потребуємо Божого Милосердя – єдності між християнами. На завершення свого слова, владика прочитав давню християнську молитву старослов′янською мовою.

Архієпископ Вірменської Апостольської Церкви – єпископ Маркус зачитав молитву отців Вірменської Церкви.

IMG 5749Представник Лютеранської Церкви – пастор Ганс Шеффер зацитував глави з Євангелія, у яких ідеться про мир і підкреслив, що мир, який хоче дати нам Ісус Христос – це зцілення, про яке каже Біблія. Потім прозвучала молитва до Господа нашого Ісуса Христа.

Протоієрей Віталій Клос – представник УПЦ КП свій виступ почав словами про мир, єдність і любов – і підкреслив, що вони, так само, як і всі ченоти є дарами Бога. І що багато речей, про які Його просимо, часто є залежними лише від Господа нашого Ісуса Христа. „Сьогодні особливо актуальною є молитва про мир в нашій державі”, – сказав отець. Проте закликав не забувати також про мир між братами-християнами, про мир у родинах та в середині себе – які є не менш важливими. „А оскільки дари миру, єдність віри – є лише в Господі, архієрей закликав спільно молитись і сподіватись, що Господь, Який бачить наше серце, буде все влаштовувати для  нашого блага”.

На завершення молебню о. Віталій Безшкурий ще раз нагадав про заклик з Євангелія і виголосив: „Несімо Святе Слово світу, з′єднані в єдиній місії. Щоби ми були сіллю землі, світлом світу”. На знак погодження бути світлом світу учасники молебню урочисто запалили свічки.

IMG 5770IMG 5771Наостанок всечесні отці підтвердили своє прагнення бути святим людом Божим.

Спільно молились „Отче наш”.

Дякуємо Богові за таку нагоду спільної молитви та сподіваємось на плідне продовження традиції.

Автор – Ганна Щокань

http://kmc.in.ua

 

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.