ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

35 років тому, 16 жовтня  вперше в історії Католицької Церкви Папою Римським став слов’янин, польський кардинал з Кракова Кароль Войтила – великий гуманіст XX століття, моральний авторитет для людей різних віросповідань, культур і поколінь.

В ці дні Католицька Церква традиційно відзначає Папські Дні, присвячені пам’яті Великого Поляка. Житомирщина, як регіон, де проживає найбільша польська меншина України, має і найбільшу кількість римсько-католицьких парафій у місті Житомирі. Поблизу кафедрального костьолу Св. Софії, є пам’ятник Каролю Войтилі  – Івану Павлу ІІ.

18 жовтня у Житомирі відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Івану Павлу ІІ. В урочистостях взяли участь керуючий Києво-Житомирською дієцезією РКЦ архієпископ Петро Мальчук, секретар Апостольскої Нунціатури в Україні отець Монсеньйор Пьотр Тарнавський, віце-консул Республіки Польща  у Вінниці  Даміан Чарчинський, голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська –Щур, голови польських товариств міста і області.

 В цей же день, в рамках святкування 250-річчя Житомирського костьолу Св. Яна з Дуклі та  з нагоди Папських  Днів,  в ньому відбулися святкова служба Божа і концерт академічного хору «Органум» та інструментального ансамблю Ricercar з Кракова (керівник колективу –  педагог і органіст професор Богуслав Гжибка).

Віруючі і численні гості костьолу радо вітали архієпископа Києво-Житомирської дієцезії Петра Геркуляна Мальчука, єпископа помічника Києво-Житомирської дієцезії та Апостольського адміністратора  Луцької дієцезії Станіслава Широкорадюка, секретаря Апостольської Нунціатури в Україні отця Монсеньйора Пьотра Тарнавського, Міністра Менших Братів Францисканців Провінції св. Архангела Михаїла в Україні отця Доброслава Копистиренського, Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Кшиштофа Свідерека (ініціатор концерту), віце-консула Республіки Польща у Вінниці Даміана Чарчинського,  заступника Житомирського міського голови Олександра Бочковського.

У промові Петро Мальчук звернув увагу віруючих на особистість Івана Павла ІІ як на апостола цивілізації любові,  людину,  діяльність якої змінила світ і прискорила крах комуністичних режимів у Східній Європі.

К.Свідерек подякував житомирянам за гостинність, висловив впевненість у братських стосунках поляків і українців.

О. Бочковський тепло привітав учасників урочистостей, відзначив майстерність польських артистів, вручив квіти польській співачці, розповів про плани встановлення міською радою біля костьолу св. Яна з Дуклі у Житомирі  пам’ятника Ігнацію Падеревському – видатному польському державному діячеві і митцю, життя якого пов’язане з Житомиром.

По завершенню служби Божої у костьолі звучали музика В.Моцарта, Ф. Шопена, духовний спів у виконанні хору «Organum». Завершився концерт виконанням  усіх присутніх улюбленої пісні Івана Павла ІІ «Барка».

Житомир, Олександр Пивоварський.

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.