ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

1Голова ГО „Житомирської обласної Спілки поляків України” Вікторія Лясковська -Щур 26 липня 2018 року на сесіїї Житомирської обласної ради виступила з проханням до депутатів не підтримувати проект рішення, щодо оголошення у Житомирській області Роком Степана Бандери, адже це може згубно вплинути на співпрацю між Житомирською областю та Польщею.

Prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie Wiktoria Laskowska-Szczur 26 lipca 2018 r. na posiedzeniu Żytomierskiej Obwodowej Rady, zwróciła się do radnycр z apelem aby nie przyjmować uchwały.projektu decyzji o ogłoszeniu w obwodzie żytomierskim roku Stepana Bandery, gdyż to może zaszkodzić współpracy obwodu żytomierskiego z Polską.

«Польська громада одна із перших, яка підтримала Майдан. Підтримка була завжди від Польщі, коли ми відправляли наших бійців на лікування чи операції. Наші діти щороку відпочивають в Польщі – це більше тисячі дітей. Велика підтримка польської сторони щодо розвитку нашого регіону. Розвивається міжнародна співпраця між нашою областю і воєводствами у Польщі. Я дуже вас прошу не підтримувати проекту рішення щодо оголошення Року Бандери в Житомирській області. Це може привести до великих проблем. Я вас прошу, щоб ми підтримували державність України. Це питання дуже болюче для інших верств населення, людей старшого віку, поляків. Сьогодні це питання може привести до конфліктів. Я дуже прошу вас не підтримувати це питання і дати можливість, щоб і далі розвивалась дружня співпраця між Польщею та Україною», – зверталася голова Житомирської обласної Спілки поляків України до депутатів перед формуванням порядку денного сесії.
Дякуємо 18 присутнім депутатам на сесії (фракції у повному складі Укроп і Опозиційний блок, Батьківщина – 4, Народна партія – 2, РПЛ -1, Свобода -1), які не голосували по цьому питанню.

У Проекті розпорядження на виконання Указу Президента України від 22.01.2016 № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років” було розроблений Українським інститутом національної пам’яті проект розпорядження Кабінету Міністрів України .
Актом передбачено спорудити монумент Соборності України у м. Києві, встановити у м. Києві пам’ятник Симону Петлюрі, а також меморіали та пам’ятники в регіонах, упорядкувати поховання учасників Української революції 1917 – 1921 років в Україні та за кордоном, реалізувати Всеукраїнський науково-просвітницький проект “Місця пам’яті Української революції 1917 – 1921 років”.
Рік Бандери не передбачається і не входить у план заходів, щодо виконання Указу Президента України.
www.zozpu.org
фото: Zhitomir.info

1 2 3 4

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.