ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Санктуарій Матері Божої Бердичівської проголошено Санктуарієм Римо-Католицької церкви України

Найвизначнішою подією всіх римо-католиків України стало посвячення поновленого храму Матері Божої Бердичівської. Святкове дійство зібрало 9 червня 2012 року в Бердичеві віруючих не тільки з Житомирщини та міст України, а й делегації з Польщі, Білорусії.

Першу Святу літургію у поновленому храмі відправив Львівський Митрополит Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Львівський Митрополит Архієпископ Мечислав Мокшицький урочисто проголосив Кармелітський Санктуарій Матері Божої Святого Скапулярія в Бердичеві Санктуарієм усіх римо-католиків України. Тепер храм став духовною столицею, визнаною всією українською церквою. В Бердичів на паломництво приїжджатимуть не тільки віруючі з різних куточків України, але й з усієї Європи.

«Протягом 20 років у храмі постійно йшла реставрація, – розповідає капелан поляків Житомирщини кс. Ярослав Гіжицький. – Кармеліти повністю відновили всі фрески, вівтарі, малюнки, підлогу та навіть завезли новий орган. Санктуарій – це перлина українського бароко, і під час відтворення храму всі елементи були витримані в бароковому стилі».

У радянські часи предивна ікона Преблагословенної Матері Божої Бердичівської пропала. Залишилась тільки копія, вік якої вже налічує близько 400 років. На Святій літургії вона предстала перед очима віруючих.

Після Святої літургії для всіх відвідувачів була відкрита виставка, присвячена історії храму.

На Посвячення прибули представники церкви, серед яких Архімадрит Києво-Житомирської діє цезії Петро Мальчук, Ординарій Києво-Житомирської дієцезії, єпископ Ян Пурвинський, єпископ Віталій Скомаровський, а також представники влади – голова Верховної Ради України Володимир Литвин, голова Житомирської обласної адміністрації Сергій Рижук, Голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський.

Яна Лясковська

ikony01 ikony02 ikony03 ikony04 ikony05 ikony06 ikony07 ikony08 ikony09 ikony10 ikony12

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.