ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Перша Конституція Польщі стала й першою в Європі. Вона була прийнята 3 травня 1791 р., на півроку раніше французької. Від квітня 1990 р. день Конституції 3 травня повернено до календарних свят. В цей день католицький костел у Польщі відзначає також урочистість Найсвятішої Діви Марії Королеви Польщі. До традиції святкування 3 травня увійшли Святі Меси, що проходять у костелах всієї країни. Відбувається покладання квітів до меморіалів, організовуються концерти в залах і на відкритих площадках.

У рамках відзначення Дня полонії та поляків за кордоном, свята прапора та Конституції 3 травня, у Вінниці відбулися урочисті заходи організовані Генеральним Консульством РП у Вінниці.

Святу літургію за дар життя та беатифікацію Йоана Павла ІІ в першу річницю причислення його до лику блаженних у вінницькому санктуарії Божого Милосердя очолив єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії РКЦ Віталій Скомаровський.

Рівно рік тому (1 травня 2011 р.) Папа Римський Бенедикт XVI зарахував Йоана Павла ІІ до сонму блаженних. Йоан Павло ІІ став блаженним через 6 років та 29 днів після смерті.

До Вінниці прибули Посол РП у Києві  Генрик Літвін та Голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Середгостей заходів були також Сенатор РП Станіслав Гогач, заступник Директора Департаменту Культури Промоції і Туризму Мазовецького Воєводства Божена Желязовська, представники дипломатичного корпусу Польщі на чолі з Генеральним Консулом Республіки Польща у Вінниці Кшиштофом Свідереком,  представники польської громади Вінниці та делегація ЖОСПУ на чолі з головою Вікторією Лясковською-Щур.

Після меси святкування продовжились в обласному театрі ім.Садовського. Там відбувся концерт польського ансамблю «Мазовше». Ансамбль вже вдруге виступає перед українськими глядачами, котрі з ентузіазмом підспівували «Ґандзю» та своїми аплодисментами не воліли відпускати артистів зі сцени.

Яна Лясковська, Житомир

0cfd5096c9e4 1abfb5c6d841 7e189a95e542 295ee14ff7d1 801d243eae4c b5d4b366140d f14f21b5c67b

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.