ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Більше 800 учасників з 20 різних країн світу приїхали до Щирку (Польща), щоб взяти участь у V Міжнародних Зимових Полонійних Іграх Śląsk-Beskidy 2008. Найбільші групи з Литви і України. Організатором виїзду з Житомирщини виступила Житомирська Обласна Спілка поляків України. 60 учасників з Житомира, Коростеня, Бердичева, Новограда-Волинського, Нового Заводу взяли участь у змаганнях.
Організатор Ігор Бєльський відділ Товариства «Вспульноти Польської» Голова Войцех Дембовський, та самоврядування семи сусідніх міст. У перших Зимових Іграх, розіграних у 2000 році стартувало 220 спортсменів з 16 країн, які змагались у 4 дисциплінах.
V Міжнародні Зимови Полонійні Ігри відбулись з 29 лютого по 5 березня 2008р. Змагання проходили у Бєльську, Віслі, Щирку, Цєшині, Чеському Цєшині, Устроню і Ястребі Здрою. Учасники виборювали медалі на альпійських і бігових трасах, в змаганнях carving, багатобор’ю коньковому і short-track, а також на санках і nordic walking.
Відкриття Ігор відбулося у Бєльському Домі Культури. Гостей і учасників привітали та побажали успіхів у змаганнях Пан Анджей Стельмаховський – Голова Товариства «Вспулнота Польска», який прочитав вітальний лист від Президента РП Пана Лєха Качинського. Богдан Борисевич – Маршалек Сенату РП урочисто відкрив V Міжнародні Зимові Полонійні Ігри.


Під час церемонії, коли заграли слова гімну «Gaude Mater Polonia», у багатьох, розсіяним по світу полонії, забриніли сльози. Діти з усього світу приїхали, повернулись до своєї Матері. Для більшості – це приємна оказія зустріти старих друзів, нав’язати нові контакти, відвідати місця, в яких виросли і виховались. Наймолодшій учасниці ігор виповнилось 5 років, найстаршому Стефану Лінерту з Австралії – 82. Важливіше від спортивних результатів було щось інше – тепла, щира, родинна атмосфера, яка панувала як на майданчиках, так і під час зустрічей та концертів.
Маленькі і чарівні міста… Скільки в них, гостинності і тепла. Організатори подбали, щоб Зимові Ігри були не тільки ареною спортивних змагань, але й супроводжувались культурними інтеграційними заходами. У Міжнародному Полонійному Форумі піднімались питання про значення діяльності польських організацій на місцях, створення спортивних клубів, підтримку і зацікавлення польською культурою молоді. Голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур познайомила присутніх з активною і плідною працею очолюваної нею організації. Повідомила, що Житомирщина пишається не тільки великою польською громадою, але й розвинутою польською культурою і народними традиціями. Зустріч з польськими олімпійцями минулих років мала виховний характер для молоді. Приїзд і зустріч з нашою делегацією Радного Сілезії пана Зигмунта Вілька була приємною несподіванкою. Польська делегація відвідувала Житомир у листопаді, під час святкування Дня незалежності РП.
В командній класифікації перемогли представники полонії Канади, Україна була на сьомому почесному місці. Хочеться відзначити Валентину Колєсник і Олександра Рудницького з Бердичева; Ірену Світельську, Інну Богатову та Валентина Щура з Житомира; Наталію Бєлкіну та Андрія Газарова з Новоград-Волинського; Миколу Іскру, Ларису Овсійчук та Наталію Мельник з Коростеня.
Сердечна подяка Організаторам за проведення V Міжнародних Зимових Полонійних Ігор Śląsk-Beskidy 2008. Подяка Генеральному Консулу РП у Луцьку Пану Томашу Яніку за допомогу в організації виїзду делегації на спортивні змагання.

Голова Житомирської обласної
Спілки поляків України Вікторія Лясковська- Щур

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.