ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

DSC_1503Житомир – столиця польської культури в Україні!

За ініціативи громадської організації «Житомирська обласна Спілка поляків України» (голова – Вікторія Лясковська-Щур), під почесним патронатом маршалка Сенату Республіки Польща Станіслава Карчевського та маршалка Шльонського воєводства Войцеха Салуги та сприяння Житомирської обласної ради, Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської міської ради, Консульства Республіки Польща у Вінниці 19-22 жовтня у Житомирі відбулися Х Дні польської культури в Україні та ХХІІІ Міжнародний фестиваль польської культури «Веселка Полісся», присвячені уродженцю Житомирщини, класику англійської літератури польського проходження Джозефу Конраду.

З цієї нагоди до Житомира  прибула офіційна делегація з Польщі у складі керівництва Куявсько-Поморського, Нижньо-Сілезького воєводств Станіслава Домброви, Тадеуша Самборського, Славомира Копищя, проректора з науки та міжнародних зв’язків Люблінського католицького університету доктора Марціна Ткачука. В урочистостях взяли участь представники Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці на чолі з керівником Войчехом Мразовським.

Програма Днів була насичена різноплановими заходами.

У Житомирській музичній школі ім. Б.Лятошинського відбувся науковий семінар, присвячений ролі видатних поляків в історії та презентація збірника наукових статей  й нотних видань «Міжнародні наукові читання 2017 в музеї Бориса Лятошинського», відкриття виставки художніх робіт за творами Джозефа Конрада, вистава «Роман у листах» та концерт «Талант непересічний».

Польська делегація зустрілася з керівництвом Житомирської облдержадміністрації і Житомирської обласної ради. На офіційній зустрічі обговорювалися питання співпраці у гуманітарній, науковій та бізнесовій сферах  Житомирського регіону  і відповідно вищезгаданих воєводств.

Польська делегація взяла участь у святі посвячення першокласників в учні польського класу  у загальноосвітній школі  № 28 та відвідала музей Джозефа Конрада у с. Терехове Бердичівського району.

У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича  відбулися відкриття виставок  «Пам’ять та відповідальність» та «Жертви злочинів. Антипольська операція  НКВД», наданих Інститутом Народної Пам’яті у Варшаві та науковий семінар «Пам’ять і відповідальність: «Польська операція НКВС на Житомирщині 1937-1938 р.р.». Державний архів Житомирської області (вперше) представив оригінальні документи справ репресованих.

У  Житомирській обласній філармонії ім. Святослава Ріхтера та Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі ім. І. Кочерги за участі ансамблю пісні і танцю «Шльонськ» відбувся  ХХІІІ Міжнародний фестиваль польської культури «Веселка Полісся».

Іноземні гості відвідала Польський цвинтар  у Житомирі, а також взяли участь у Святій Месі за мир в Україні, яка була звершена у Житомирському  кафедральному костьолі Святої Софії. З нагоди свята усіх поляків Житомирщини у храмі відбувся концерт «Молюся і вірую» за участі камерного ансамблю ім. І.Ф. Добжинського.

Останнім акордом свята польської культури став виступ всесвітньо відомого ансамблю пісні і танцю «Шльонськ».

 

Олександр Пивоварський

DSC_1430 DSC_1461 DSC_1463 DSC_1464 DSC_1474 DSC_1475 DSC_1478 DSC_1481 DSC_1482 DSC_1503 DSC_1508 DSC_1554 DSC_1562 DSC_1574 DSC_1576 DSC_1591 DSC_1605 DSC_1615 DSC_3375 DSC_3385 DSC_3395 DSC_3437 DSC_7220 DSC_7223 DSC_7268 DSC_7314 DSC_7358 DSC_7481 DSC_7486 DSC_7497

 

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.