ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

5 жовтня у селищі Мар’янівкаБаранівського району відбулося потрійне свято –День селища, 100-річчя місцевої школи і день Учителя. Із святом мар’янівчан вітали очільники селища, представники районного відділу освіти, шановані гості – голова Баранівської райдержадміністрації В.В. Федорчук, голова Баранівської районної ради І.М. Строєв, директор Мар’янівського склозаводу П.С. Костюк, селищний голова О.П. Добровольський, директор місцевої школи Н.Д.Яцишина, консул Республіки Польща у Вінниці Едита Неджвєцька, голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур, священики Римсько-Католицької Церкви Ярослав Гіжицький і Павло Кубік та Української Православної Церкви отець Микола.

Селище Мар’янівка розташоване на території колишнього польського району і зі слів голови районного відділення обласної Спілки поляків України Зофії Ковальскої у селищі проживає близько 80% громадян польського походження. Сама З. Ковальська є учителем польської мови у місцевій школі, тож вона разом з керівництвом школи запросили на свято  консула РП у Вінниці  Едиту Неджвєцьку і голову Житомирської обласної  Спілки поляків України В. Лясковську-Щур. Місцеве відділення поляків тісно співпрацює з Консульством Республіки Польща у Вінниці та Житомирською обласною Спілкою поляків України. За сприяння Консульства  влітку  5 дітей з Мар’янівки мали змогу відпочити в Польщі, , ще 18  за рахунок дипломатичної установи змогли відновити сили та оздоровитись на березі Чорного моря. У школі на ряду з українськими плекають і польські традиції, народні звичаї, діти відвідують місцевий костьол,  багато хто з них продовжує здобувати освіту у польських вишах.

          У свій 100-літній ювілей Мар’янівська загальноосвітня школа отримала численні подарунки від керівництва місцевого склозаводу, колишніх учнів, голів районної державної адміністрації і районної ради, Консула Республіки Польща у Вінниці.

         З нагоди свята у місцевому будинку культури відбувся урочистий  концерт, який підготували учні Мар’янівської загальноосвітньої школи. Особливу вдячність, захоплення і бурхливі оплески глядачів викликали виступи  танцювального колективу  «Шкелко» під керівництвом В.К. Ревуцького таінших виконавців.

        У своїх виступах Едита Неджвєцька і Вікторія Лясковська-Щур побажали польській спільноті Мар’янівки успіхів у духовному зростанні, у подальшому  вивченні і плеканні мови, культури, традицій братнього польського народу, служити гарним прикладом добросусідства з українцями та іншими національностями, які проживають поруч  у спільній Батьківщині – Україні.

Житомир, Олександр Пивоварський 

DSC_6253 DSC_6264 DSC_6267 DSC_6277 DSC_6287 DSC_6296

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.