ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

3аZ ogłoszeniem stanu pandemii koronowirusa na świecie dużo się zmieniło. Jednak należy nawet w tej trudnej sytuacji wziąć się w garść i zacząć żyć po nowemu! Kto jeszcze nie z nami? Zapraszamy!

Uczniowie Polskiej Szkoły Sobotnio-niedzielnej im. I.J. Paderewskiego przy Żytomierskim Obwodowym Związku Polaków na Ukrainie od 12 marca br. przebywają również na kwarantannie. Siedząc w domu, nie mają czasu na nudę czy niezadowolenie, bo dzięki nowoczesnym technologiom XXI wieku mogą uczyć się w sieci. Przede wszystkim to można robić przez platformy i portale edukacyjne, jak np. epodreczniki.pl, niepodlegla.men.gov.pl, lektury.gov.pl, certyfikatpolski.pl i inne. Oczywiście dzieci potrzebują pomocy nauczyciela i można udzielić jej przez Microsoft teams, zoom czy nawet telefonicznie. Więc uczniowie z Żytomierza tworzą prezentacje, testy, gry edukacyjne, malują plakaty, piszą pocztówki i wykonują zadania z wielką radością. Warto robić nagrania dzieci recytujących polską poezję czy czytających fragmenty polskich lektur, a potem razem je omawiać. Dużo dzieci nauczyło się na pamięć pięknych polskich utworów muzycznych, które przesyłają swoim kolegom i koleżankom, żeby ich pocieszyć. Niektóre dzieci piszą maile do swoich rówieśników z Polski i łączą się z nimi przez Internet.  Żywa rozmowa z nieprzeciętnymi osobistościami w podobnym wieku podtrzymuje na duchu, a więc dzieci twórzą zgrane zespoły. Do ciekawej nauki dołączają się również rodzice i dziadkowie, którzy też chętnie uczą się języka polskiego i historii Polski w sposób atrakcyjny. Nauczyciele języka polskiego i historii Polski Wiktoria Zubarewa, Natalia Zubarewa, Olena Staniszewska, Andrzej i Anetta Piotkowicz z ORPEG zadbali o to, żeby nauka była nie tylko ciekawa, do zachowania optymizmu w tej trudnej sytuacji i oceniania na nowo swojego życia.

Organizacja nauki zdalnej może przyczynić się do zminimalizowania konsekwencji związanych z nieczynnymi szkołami i innymi placówkami edukacyjnymi. Należy pamiętać, że kwarantanna się skończy i znów będzie można zobaczyć się na żywo!

Uczniowie, ich rodzice, nauczycielez Polskiej Szkoły Sobotnio-niedzielnej im. I.J. Paderewskiego Wiktoria Laskowska-Szczur i prezes Żytomierskim Obwodowym Związku Polaków na Ukrainie życzą każdemu mocnego zdrowia, nauki na wesoło i pogody ducha!

Wszystko będzie dobrze!

Dla chcącego nie ma nic trudnego!

Wiktoria Zubarewa, nauczycielka języka polskiego

1 а 1 2 3 4 5 6

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.