ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

афиша 2017 колядки.cdrSerdecznie Zapraszamy Państwa na XII Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyżnie, który odbędzie się 17 grudnia 2017 roku o 15:00 w Korosteniu pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Winnicy oraz burmistra Wołodymyra Moskalenka .
Organizatorzy: Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Korosteński Związek Polaków na Ukrainie, Korosteńska Rada Miejska przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Winnicy
Polska Kolęda na Żytomierszczyżnie w Korosteniu pomaga w zabliźnianiu pogłębiającego się rozdźwięku między duchowym, a materialnym światem człowieka. Piękna forma kolędy i pastorałki stanowi w dorobku muzycznym ale i kulturowym swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową, wzbogacającą głębię doznania duchowego.
Festiwal jest pierwszym etapem XXIV Mizynarodowego Festiwalu Koled i Pastorałek w Będzinie oraz IX edycji „Kolędnicy z Żytomierza” (w ramach współpracy obwodu Żytomierskiego i województwa Śląskiego) pod patronatem Marszałka Stanisława Dąbrowę.
Harmonogram:
15:00 – XII Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyżnie w Korosteniu Dom Kultury (ul. Gruszewskiego,3).

афиша 2017 колядки.cdr

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.