ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Serdecznie zapraszamy Państwa na XVIII Ogólnoukraiński Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie, który odbędzie się 16 grudnia o 18:00 godz. w Żytomierskim Akademickim Teatrze Lalek.

Festiwal jest pierwszym etapem 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Cieszymy się, że kolejny raz połączymy się, by wspólnym śpiewem głosić radość Bożego Narodzenia!

Organizatorem eliminacji jest Korosteński Związek Polaków na Ukrainie, Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Wydział Kultury i Turystyki Żytomierskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Polska Kolęda na Żytomierszczyźnie pomaga w zabliźnianiu pogłębiającego się rozdźwięku między duchowym, a materialnym światem człowieka. Piękna forma kolędy i pastorałki stanowi w dorobku muzycznym, ale i kulturowym swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową, wzbogacającą głębię doznania duchowego.

W celu zgłoszenia swojego udziału prosimy o wypełnienie formularza w trybie on-line znajdującego się w zakładce Rejestracja MFKIP

Dokonanie zgłoszenia udziału w festiwali oraz przesłanie nagrania występu uczestników proszę na e-mail zpuzytomierz@gmail.com do 13.12.2022 r.

Każdy uczestnik przygotuję występu i wysyła we wskazanym terminie i przesłania nagrania w formie plików wideo. Pierwszy etap ma charakter zdalny.

Finał Festiwalu z udziałem najlepszych zespołów i solistów, którzy w grudniu uczestniczyli w I etapie konkursu, odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2024 roku w hali widowiskowo-sportowej BĘDZIN ARENA (szczegóły już niebawem w zakładce II ETAP).

Mamy gorącą nadzieję, że nie zabraknie chętnych do kultywowania śpiewu pięknych polskich kolęd.

Wszelkie informacje będą pojawiały się na bieżąco na naszej stronie oraz profilu w serwisie Facebook! A więc rozgrzewajcie głosy, by jak najpiękniej wyśpiewać te cudowne kolędy i pastorałki, za którymi tak bardzo tęskniliśmy przez cały rok!

Wstęp Wolny

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.