ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Serdecznie zapraszamy Państwa na XVII Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie, który odbędzie się ONLIANE 17-18 grudnia 2022 roku w Żytomierzu. Festiwal jest pierwszym etapem 29. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Cieszymy się, że kolejny raz połączymy się, by wspólnym śpiewem głosić radość Bożego Narodzenia!

Organizatorem Eliminacji  jest Korosteński Związek Polaków na Ukrainie, Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Urząd kultury i sportu Żytomierskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Polska Kolęda na Żytomierszczyźnie pomaga w zabliźnianiu pogłębiającego się rozdźwięku między duchowym, a materialnym światem człowieka. Piękna forma kolędy i pastorałki stanowi w dorobku muzycznym, ale i kulturowym swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową, wzbogacającą głębię doznania duchowego.

W celu zgłoszenia swojego udziału prosimy o wypełnienie on-line formularza znajdującego się w zakładce Rejestracja MFKIP

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do 30 listopada 2022 r.

Dokonanie zgłoszenia udziału w festiwali oraz przesłanie nagrania występu uczestników proszę na e-mail zpuzytomierz@gmail.com do 10.12.2022 r.

Każdy uczestnik przygotuję występu i wysyła we wskazanym terminie i przesłania nagrania w formie plików wideo. Pierwszy etap ma charakter zdalny.

Finał Festiwalu z udziałem najlepszych zespołów i solistów, którzy w grudniu uczestniczyli w I etapie konkursu, odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2023 roku w hali widowiskowo-sportowej BĘDZIN ARENA (szczegóły już niebawem w zakładce II ETAP).

Mamy gorącą nadzieję, że nie zabraknie chętnych do kultywowania śpiewu pięknych polskich kolęd.

Wszelkie informacje będą pojawiały się na bieżąco na naszej stronie oraz profilu w serwisie Facebook! A więc rozgrzewajcie głosy, by jak najpiękniej wyśpiewać te cudowne kolędy i pastorałki, za którymi tak bardzo tęskniliśmy przez cały rok!

Regulamin konkursu jest już dostępny!!!

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 listopada br.
poprzez formularz zgłoszeniowy → https://mfkip.pl/rejestracja

lub

Festiwal nieustannie przyczynia się do odrodzenia tradycji narodowych, które otrzymaliśmy w spadku po ojcach. Śpiew kolęd, pastorałek jednoczy pokolenia, narody i Kościoły.

www.zozpu.org

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.