ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Dziś, w sobotę, po zajęciach, nauczyciele zorganizowali dla uczniów Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. I.J. Paderewskiego prawdziwe święto sztuki filmowej. Wycieczka do kina „Ukraina” była doskonałą okazją dla młodych widzów, by delektować się oglądaniem komputerowo-animowanego filmu „Spider-Man: Wszechświat”.

Wygląda na to, że wizyta w kinie to tylko rozrywka, ale tak naprawdę to znacznie więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci i ich naukę. Oglądanie jakościowych i interesujących filmów może być doskonałym uzupełnieniem procesu edukacyjnego. Dzieci nie tylko otrzymały niezapomniane wrażenia z oglądania filmu, ale także miały okazję rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię, obserwując przygody ulubionych bohaterów na dużym ekranie. Ponadto, oglądanie filmu było cudowną okazją dla dzieci do odpoczynku i zrelaksowania się po tygodniu nauki.

Współczesne filmy animowane, takie jak „Spider-Man: Wszechświat”, nie tylko bawią, ale także mają aspekt wychowawczy. Uczą dzieci ważnych wartości życiowych, wspierają idee przyjaźni, rodziny i sprawiedliwości. Takie filmy stają się doskonałym narzędziem kształtowania wartości moralnych u młodego pokolenia. Wizyta w kinie nie tylko rozwija kulturowy poziom uczniów, ale także wspiera ich ogólny rozwój.

Ważne jest, aby takie wydarzenia stały się tradycją w placówkach edukacyjnych, ponieważ poszerzają one horyzonty i podtrzymują zainteresowanie dzieci wydarzeniami kulturalnymi. Ogólnie rzecz biorąc, wizyta uczniów sobotnio-niedzielnej szkoły im. I.J. Paderewskiego w kinie była fantastycznym sposobem nie tylko na odpoczynek, ale także na wzbogacenie doświadczenia i wiedzy, odbywając podróż w świat sztuki filmowej.

Tetiana Petrowska 

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.