ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Serdecznie zapraszamy na uroczystości z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbędą się 11-13 listopada 2022 r. w Żytomierzu.

W ramach Obchodów planowane są liczne wydarzenia: Koncert „Za Naszą i Waszą Wolność” w Żytomierzu, Msza Święta za Ojczyznę w Prokatedralnym kościele pw. św. Zofii, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci w Żytomierzu i obwodzie żytomierskim.

Obchodom towarzyszy wspólnie wykonanie Mazurka Dąbrowskiego, pieśni patriotycznych, stoisko niepodległościowe, rogale świętomarcińskie, konkurs „Mistrz Ortografii Polskiej”.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości Polski w Żytomierzu są tradycyjnym przedsięwzięciem Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie, które przedstawia wspólną historię w walce o niepodległość narodów polskiego i ukraińskiego.

Obchody patronatem medialnym objęła TVP Polonia.

  • Ze względu na wojskowy stan w Ukrainie działania będą podejmowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Program może uleć zmianie.          

www.zozpu.org

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.