ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużnyj podziękował wszystkim Ukraińcom za niezłomność, wsparcie i wiarę: „W ciągu roku wojny staliśmy się silniejsi niż beton i stal!”.


„Podstawą naszej stabilności są ludzie. Zwykli ludzie. Zwykli bohaterowie. Wśród nas. Z nami” – zauważył Załużny.
Według niego „są to ludzie, którzy chwycili za broń, aby chronić swoich bliskich, swoje domy i swoje państwo przed niesprowokowaną i nieuzasadnioną agresją wroga. To są ludzie, którzy teraz, w tej chwili, biją okupanta, utrzymują swoje pozycje, marzną na mrozie, ale ojczystym, ratują życie współobywateli, pomagają wojsku ze wszystkim, czym można pomóc”.
W ciągu dziewięciu lat wojny, jak podkreślał Naczelny Wódz, „staliśmy się silniejsi niż beton i stal, bo pamiętamy przykłady niezłomności obrońców DAP i Azowstalu”.
„Dziękuję Ukraińcy! Wszystkim służącym w szeregach Sił Zbrojnych i innych formacji sił obronnych Ukrainy – szacunek i głęboka wdzięczność. Wszystkim, którzy pomagają, wspierają, wierzą – ukłon. Wszystkim, którzy zginęli za wolność – Wieczna Pamięć i cześć. Będziemy wytrwali. I zwyciężymy!” – podkreślił Załużny.
Jak informowaliśmy, 24 lutego 2022 roku Rosja ogłosiła rozpoczęcie tzw. „operacji specjalnej” i dokonała inwazji na Ukrainę na pełną skalę.

https://www.facebook.com/watch/?v=880972679873482

www.zozpu.org za Ukrinform

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.