ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020 w Żytomierzu

2020 DN ZytomierzZapraszamy 15 listopada na uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości!

Narodowe Święto Niepodległości

Program uroczystości niepodległościowych w Żytomierzu jest bogaty. Obejmuje mszę świętą w katedrze św. Zofii w intencji ojczyzny, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy (miejsca pamięci w Żytomierzu), odspiwanie Mazurka Dąbrowskiego, warsztaty, Stoisko Niepodległościowe z pysznymi rogalami świętomarcińskimi, konkursy i koncert „Za naszą i waszą wolność!” z udziałem polskich zespołów Koroliski, Dzwoneczki, ModernPol oraz solistów Natalii Zubarewej i Anity Cyporenko.

Warto nadmienić, że 100 lat temu odbyła się uroczysta msza święta w katedrze św. Zofii w Żytomierzu z udziałem polskich i ukraińskich żołnierzy oraz Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego

Organizatorem uroczystości są Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie i Informacyjno-Edukacyjne Centrum KUL.

Działanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną działania będą podejmowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego.

www.zozpu.org

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.