ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Serdecznie zapraszamy na uroczystości z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbędą się 11-12 listopada 2023 r. w Żytomierzu.

W ramach Obchodów planowane są liczne wydarzenia: Koncert „Za Wolność Naszą i Waszą” w Żytomierzu, Msza Święta za Ojczyznę w Konkatedrze pw. św. Zofii, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci .

Obchodom towarzyszy wspólnie wykonanie Mazurka Dąbrowskiego, pieśni patriotycznych, stoisko niepodległościowe, rogale świętomarcińskie, VII Konkurs Recytatorski im. Walentego Grabowskiego.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości Polski w Żytomierzu są tradycyjnym przedsięwzięciem Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie, które przedstawia wspólną historię w walce o niepodległość narodów polskiego i ukraińskiego.

Historia odzyskania niepodległości to w równym stopniu codzienny trud Polaków zamieszkałych na terenach byłej Rzeczypospolitej, podejmowany w celu zachowania polskości, rozwijania kultury i tradycji polskiej.

  • Ze względu na wojskowy stan w Ukrainie działania będą podejmowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Program może uleć zmianie.

www.zozpu.org

Wiktoria Laskowska

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.