ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w XVIII Ogólnoukraińskim Festiwal Polskiej Kolędy i pastorałki, który odbędzie się  15-16 grudnia 2023 roku w Żytomierzu. Festiwal jest pierwszym etapem 30. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Cieszymy się, że kolejny raz połączymy się, by wspólnym śpiewem głosić radość Bożego Narodzenia!

Organizatorem Eliminacji  jest Korosteński Związek Polaków na Ukrainie, Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Urząd kultury i turystyki Żytomierskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Polska Kolęda na Żytomierszczyźnie pomaga w zabliźnianiu pogłębiającego się rozdźwięku między duchowym, a materialnym światem człowieka. Piękna forma kolędy i pastorałki stanowi w dorobku muzycznym, ale i kulturowym swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową, wzbogacającą głębię doznania duchowego.

W celu zgłoszenia swojego udziału prosimy o wypełnienie on-line formularza znajdującego się w zakładce 27 listopada 2023 r. https://mfkip.pl/rejestracja

Również, dokonanie zgłoszenia udziału w festiwali można do 10 grudnia (w załączeniu zgłoszenie i Regulamin) oraz przesłanie nagrania występu uczestników do 13 grudnia na e-mail zpuzytomierz@gmail.com do 13.12.2023 r.

Każdy uczestnik przygotuję występ i wysyła we wskazanym terminie i przesłania nagrania w formie plików wideo. Pierwszy etap ma charakter zdalny. Na XVIII Festiwal Polskiej kolędy na Żytomierszczyzny będą zaproszone zespoły, które przeszły I etap. 
Laureat XVIII Ogólnoukraińskiego Festiwalu Polskiej kolędy i pastorałki weźmie udział w XXX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzynie.

Finał Festiwalu z udziałem najlepszych zespołów i solistów, którzy w grudniu uczestniczyli w I etapie konkursu, odbędzie się w dniach 11-13 stycznia 2023 roku w hali widowiskowo-sportowej BĘDZIN ARENA.

www.zozpu.org

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.