ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Szanowni Państwo,

Już od 20 lat, 2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, święto łączności z Ojczyzną 20 milionów Rodaków, którzy Polskę noszą w sercu pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.

Z tej okazji Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą,  Minister Jan Dziedziczak składa Wszystkim zamieszkałym poza krajem Rodakom życzenia szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym, sukcesów zawodowych i społecznych oraz satysfakcji z działalności dla Ojczyzny, dziękując Państwu za reprezentowanie Polski oraz głoszenie jej dobrego imienia na świecie.

W nawiązaniu do rocznic związanych z polskim hymnem narodowym, Minister J. Dziedziczak zaprosił- wraz z Radiem dla Ciebie -Polonię ze świata do wspólnego wykonania „Marszu Polonii”, XIX-wiecznej wersji Pieśni Legionów, śpiewanej do melodii ukraińskiej dumki.  Projektowi, symbolizującemu solidarność Polski z Ukrainą walczącą z rosyjskim najeźdźcą, udzieliła głosu znamienita polska śpiewaczka ukraińskiego pochodzenia Olga Pasiecznik oraz 32 artystów z 17 krajów świata. W trym członkowie i solistki Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie #Halina_Dowbysz, #Dina_Chalimonczuk, #Katarzyna_Kłosowska_(Bakalczuk).

W ten sposób tradycyjny hymn Polonii stał się pieśnią solidarności, wiary w zwycięstwo i nadziei na pokój.

Posłuchajmy!

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.