ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

За ініціативи голови Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторії Лясковської-Щур, та  капелана поляків Житомирщини Ярослава Гіжицького, відбулися служба Божа і концерт–реквієм, приурочені до 73 річниці Катинської трагедії, пам’яті жертв сталінських репресій а також загиблої польської політичної еліти Польщі разом з президентським подружжям в авіакатастрофі під Смоленськом 10 квітня 2010 року.

Літургію відслужив Його Преосвященство єпископ помічник Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Скомаровський.

Урочисті заходи вшанували своєю присутністю високоповажні гості: п. Едіта Недзведська, консул РП у Вінниці, Ярослав Долгих, заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації, Володимир Арешонков, заступник голови Житомирської обласної ради, голови полонійних товариств Житомирщини, вчителі полоністи, представники національних меншин Житомирщини.

У своєму виступі Я. Довгих зазначив, що всіх присутніх у костьолі об’єднала спільна біль за загиблими авіакатастрофи 10 квітня 2010 року під Смоленськом, а також пам’ять за жертвами часів сталінських репресій та розстріляних польських патріотів у Катині, Харкові і Биківні. Житомирщина розділяє жалобу за загиблими разом з Польським Народом, запевнив присутніх, що Український Народ у ці дні разом з добрим сусідом і партнером у європейському домі – братнім Польським Народом.

Пані Е Недзведська у своєму слові відзначила, що подібні заходи відбуваються у Вінниці і Хмельницькому, подякувала організаторам за концерт-реквієм, звернула увагу присутніх на те, що у квітні завершив свій земний шлях великий поляк і гуманіст XX ст. Папа Римський Іоан Павло ІІ.

Концерт реквієм був представлений виступами заслуженого для культури польської дитячим колективом «Дзвонечки» (керівник Ядвіга Поліщук),  колективом «Мальви» (керівник Ірина Навоєва), заслуженого для культури польської камерного ансамблю імені Ф. Добжинського (керівник Ірена Копоть), заслуженого для культури польської колективом «Поліські соколи» (керівник Ян Бочковський), кафедрального хору (керівник Регіна Смірнова).

Високоповажні гості вшанували пам’ять Іоана Павла ІІ, засвітивши лампадки біля його пам’ятника, що постав біля кафедрального костьолу Св. Софії.

Житомир, Олександр Пивоварський