ГО "Житомирська обласна Спілка поляків України"

Nasze projekty:
Wieści Polonijne

Tęcza Żytomierzszczyzny

Wideo

Uczymy się polskiego

Cmentarz Polski w Żytomierzu

Muzyczny Skarbiec Wołynia

Cmentarz Polski w Żytomierzu

XXVIII_MFKiP_plakat-eliminacjeSerdecznie zapraszamy Państwa na XVI Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie, który odbędzie się 18 grudnia 2021 roku w Żytomierzu. Festiwal jest pierwszym etapem 28. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Cieszymy się, że kolejny raz połączymy się, by wspólnym śpiewem głosić radość Bożego Narodzenia!

Polska Kolęda na Żytomierszczyźnie pomaga w zabliźnianiu pogłębiającego się rozdźwięku między duchowym, a materialnym światem człowieka. Piękna forma kolędy i pastorałki stanowi w dorobku muzycznym, ale i kulturowym swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową, wzbogacającą głębię doznania duchowego.

Organizatorem Eliminacji  jest Korosteński Związek Polaków na Ukrainie, Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Urząd kultury i sportu Żytomierskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

W celu zgłoszenia swojego udziału prosimy o wypełnienie on-line formularza znajdującego się w zakładce Rejestracja MFKIP

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do 30 listopada 2021 r.

Każdy uczestnik przygotowany jest do występu na żywo we wskazanym terminie. Zachowujemy jednak znany z ubiegłego roku obowiązek przesłania nagrań w formie plików wideo – to na wypadek, gdyby przepisy epidemiczne w części lub całości kraju na dowolnym etapie wprowadziły ograniczenia uniemożliwiające spotkanie z Państwem. Wówczas pierwszy i drugi etap może mieć charakter zdalny lub hybrydowy.

Mamy gorącą nadzieję, że nie zabraknie chętnych do kultywowania śpiewu pięknych polskich kolęd.

Wszelkie informacje będą pojawiały się na bieżąco na naszej stronie oraz profilu w serwisie Facebook! A więc rozgrzewajcie głosy, by jak najpiękniej wyśpiewać te cudowne kolędy i pastorałki, za którymi tak bardzo tęskniliśmy przez cały rok!

STOPKA_KPRM_2021_str intProjekt realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu: Wielka Polska Rodzina – promujemy polską kulturę na Ukrainie współfinansowanego ze środków pochodzących z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 2021 roku.

Organizatorzy

Regulamin XVI Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie

Положення_Regulamin ХVI Фестивалю польської колядки на Житомирщині

Rejestracja MFKiP XXVIII 2021

Публікація відображає лише погляди автора/авторів і не представляє офіційну позицію Канцелярії голови Ради міністрів РП.